Digitālā nedēļa Latvijā un Jelgavā
Publicēts: Ceturtdien, 2018. gada 1. martā 16:25
Vieta: Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs, Svētes ielā 33

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) 2018. gadā no 19. marta līdz 23. martam organizē Eiropas Digitālo nedēļu Latvijā.

Digitālā nedēļa Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas ALL Digital week 2018 ietvaros.

Latvijā Digitālā nedēļa notiek jau 9 reizi (Agrākais nosaukums – E-prasmju nedēļa). 2017. gadā E-prasmju nedēļas 2017 laikā visā Latvijā tika organizēti 638 digitālajām prasmēm veltīti pasākumi, kuros piedalījās vairāk kā 24 000 iedzīvotāju.

2018. gada Digitālā nedēļa Latvijā paredz šādas galvenās tēmas:

  • Viedvalsts un digitālās prasmes, digitālo pakalpojumu izmantošana
  • Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam jauniešiem
  • Drošība un pārliecība digitālajā vidē
  • Kritiskā domāšana un mediju pratība
  • Digitālās prasmes un mūžizglītība
  • Digitālās prasmes IKT profesionāliem

Digitālās nedēļas ietvaros tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kam varēs sekot līdz interneta tiešraidēs, gan arī pasākumi kas notiks visos Latvijas reģionos: skolās un bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijas, pašvaldībās un uzņēmumos. Būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos. Tiešraides un papildu informācija mājas lapā eprasmes.lv.

Arī Jelgavas pilsētā, kā ierasts, tiks piedāvāti dažādi pasākumi, ar kuriem varēs iepazīties pašvaldības iestāžu mājas lapās. Apkopotā informācija par Digitālās nedēļas aktivitātēm Jelgavā būs arī Jelgavas pilsētas pašvaldības mājas lapā. Publikācija plānota arī 8. marta "Jelgavas Vēstneša" numurā. Sarakstus ar pasākumiem Jelgavā un Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā varat atrast arī pievienotajos dokumentos.

 

Atgriezties