LittleBits prototipēšanas darbnīcā programmē radoši un krāsaini- Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs
LittleBits prototipēšanas darbnīcā programmē radoši un krāsaini
Publicēts: Piektdien, 2018. gada 1. jūnijā 13:13

2018. gada 30. maijā Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) notika LittleBits prototipēšanas darbnīca, ko organizēja ZRKAC sadarbībā ar LIAA Jelgavas biznesa inkubatotru. Pasākumā varēja apgūt nepieciešamās zināšanas, lai sāktu darboties ar LittleBits modulārās elektronikas blokiem un veidotu elektronisko iekārtu prototipus. Darbnīcu vadīja Jelgavas Biznesa inkubatora vadītājs Ņikita Kazakevičs.

LittleBits prototipēšanas darbnīcā svarīgi ir ne tikai zināt, kādi ir elektroniskas būvēšanas pamatnosacījumi, bet arī jāmeklē veidi, kā savienot modulārās elektronikas blokus, lai izveidotā shēma darbotos. Klātesošie brīvā atmosfērā nelielās grupiņās veidoja automatizētus robotiņus, kuriem bija jāpilda viena funkcija – jāspēj zīmēt.

Darbnīcā piedalījās dažādu vecumu interesenti, no skolas vecuma bērniem līdz pieaugušajiem, un kopā veicamais uzdevums saliedēja un radīja patīkamu, kreatīvu gaisotni, kur notika ideju apmaiņa par labāko iespējamo risinājumu, kas ļautu radīt vajadzīgo prototipu. Mazākie dalībnieki ne vien domāja par vizuālo noformējumu un dizainu, bet aktīvi iesaistījās arī pašā prototipa izstrādes procesā.

LittleBits veidošanas princips ir vienkāršs, līdzīgi kā elektroniskās būvēšanas konstruktoram. Katras krāsas LittleBits detaļa pilda noteiktu uzdevumu: ar zilo krāsu apzīmētā ir enerģija (barošana), rozā krāsā ir ievadierīces, zaļā - izvadierīces, savukārt savienojumi un vadi ir oranžā krāsā.

Pasākuma noslēgumā katra grupa demonstrēja savu veikumu, un kopīgi tika apspriesti veiksmīgākie risinājumi, diskutēts par oriģināliem dizaina variantiem, kā arī skaidrots radīšanas process un grūtības prototipa izveidē.

Dalībnieki bija gandarīti par paveikto, saprotot, ka galvenais ir nebaidīties mēģināt un veidot, jo elektroniskās iekārtas shēmu ir iespējams pārbaudīt tikai praksē. Noslēdzoties LittleBits prototipēšanas darbnīcai, radās jautājums par atkārtotu tikšanos, lai vēlreiz ļautos jaunatklājumu priekam un inovatīviem risinājumiem. Gaidīsim ikvienu interesentu š.g. 26. septembrī pl. 17.00, lai kopīgi turpinātu apgūt LittleBits prototipēšanas iemaņas.

Galerija

LittleBits prototipēšanas darbnīcā programmē radoši un krāsaini
Atgriezties