Nodarbības veselības veicināšanas projekta ietvaros

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) turpina organizēt BEZMAKSAS nodarbības projekta „Veselības veicināšana Jelgavā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/085)” ietvaros.


 

 Nodarbības topošajiem vecākiem “TOPOŠO VECĀKU SKOLA”

 

Nodarbībās aicinām piedalīties topošās māmiņas kopā ar vienu atbalsta personu.

Nodarbību laikā tiks apskatītas šādas tēmas:

PIRMSDZEMDĪBU LAIKS - Emocionālā sagatavošanās dzemdībām, gaidību laika grūtības un kā ar tām sadzīvot.

SAGATAVOŠANĀS DZEMDĪBĀM - Dzemdību periodi, gaita, priekšvēstneši. Iespējamās manipulācijas dzemdībās. Izvēle attiecībā uz dzemdību vietu. Dabisku dzemdību priekšrocības. Partnera loma ģimenes dzemdībās. Dzemdību pozas.

SAGATAVOŠANĀS DZEMDĪBĀM - Elpošana. Atslābināšanās tehnikas.

ZĪDĪŠANA - Barošanas pozas un satvēriens. Kā zināt, ka piena pietiek, ko darīt, ja nepietiek. Barošanas biežums, un kā pateikt, ka bērns ir paēdis. Mīti un patiesība par “treknu” un “liesu” pienu. Mātes uzturs zīdīšanas laikā. Cik ilgi zīdīt un kā beigt zīdīšanu.

JAUNDZIMUŠĀ APRŪPE - Kā pareizi pieskarties, celt un turēt mazuli. Apģērba izvēle. Jaundzimušā vannošana un higiēna. Biežākās vecāku kļūdas bērnu aprūpē un kā no tām izvairīties.

PĒCDZEMDĪBU LAIKS - Sievietes emocionālā pasaule agrīnajā pēcdzemdību periodā. Saikne ar jaundzimušo māmiņai un tētim. Pēcdzemdību medicīniskie robežstāvokļi (fiziskie un emocionālie) un kur meklēt palīdzību.

Nodarbības norisināsies klātienē un ir obligāta iepriekšēja pieteikšanās, vietu skaits ir ierobežots! Pieteikšanās un papildus informācija par plānotajām aktivitātēm, zvanot uz tālr.: 63012158, 63082101, vai, rakstot uz e-pastu: talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv.

Pieteikšanās ŠEIT.

Nodarbību grafiku skatīt ŠEIT.


 

Nodarbības vecākiem un pedagogiem “GUDRO VECĀKU SKOLA”

 

"Gudro vecāku skola" ir bezmaksas semināru cikls vecākiem un pedagogiem par bērnu un pusaudžu veselības, audzināšanas un attīstības jautājumiem. Semināru ciklā ir iespēja tikties ar pieredzes bagātiem bērnu psihologiem, ārstiem un bērnu attīstības speciālistiem, lai rastu atbildes un praktiskus risinājumus konkrētos bērna audzināšanas un attīstības jautājumos.

 

15. novembrī plkst. 17.30

Problemātiska atkarību izraisošo vielu lietošana pusaudžu vecumposmā – praktiskas intervences

Nodarbība vērsta uz problēmsituāciju risināšanu, kad pusaudzis uzsācis atkarību izraisošu vielu lietošanu. Tiks piedāvāts apskats par izplatītākajām vielām un pusaudžu lietošanas paradumiem, kā arī izklāstītas praktiskas intervences, kas ļaus samazināt vai novērst atkarību izraisošu vielu lietošanas riskus. Tāpat nodarbības gaitā tiks demonstrēti motivējošās intervijas pamatprincipi, kurus iespējams īstenot sarunā ar pusaudzi, kurš uzsācis atkarību izraisošu vielu lietošanu.

Semināru vadīs Nils Konstantinovs – Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs, bērnu un pusaudžu psihoterapijas speciālists, Latvijas Universitātes lektors, Mančestras Metropolitēna universitātes zinātņu maģistra grāds psiholoģijā ieguvējs.

Pieteikšanās semināram ŠEIT.

Seminārs norisinās klātienē, un nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Papildu informācija pieejama, rakstot uz e-pasta adresi talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv vai zvanot pa tālruni 63012158, 63082101.

 

Atgriezties