Nodarbības veselības veicināšanas projekta ietvaros

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) ar 2021. gadu rudeni turpina BEZMAKSAS nodarbības projekta „Veselības veicināšana Jelgavā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/085)” ietvaros.

Piedāvājam izglītojošu fizisko aktivitāšu programmu veselības profilaksei un darbspēju uzturēšanai “STRĀDĀ VESELS!”. Cikls ietver:

  • 2 nodarbības ārsta rehabilitologa vadībā - praktiski padomi fiziskās un emocionālās veselības saglabāšanai;
  • 10 vingrošanas nodarbības trenera - fizioterapeita vadībā.

Svarīgi! Apmeklējot nodarbības klātienē, jauzrāda Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka nodarbību dalībnieks ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā.

Pieteikšanās šeit.

Nodarbību grafiku skatīt pielikumā.

Turpinām arī nodarbības tiešsaistē topošajiem vecākiem “TOPOŠO VECĀKU SKOLĀ”. Nodarbībās aicinām piedalīties topošās māmiņas kopā ar vienu atbalsta personu.

Nodarbību tēmas:

  1. Pirmsdzemdību sajūtas: emocionālā sagatavošanās dzemdībām, dabīgu dzemdību norise, gaidību laika grūtības un kā ar tām sadzīvot.
  2. Sagatavošanās dzemdībām: dzemdību periodi, gaita, iespējamie sarežģījumi, iespējamās manipulācijas dzemdībās,  izmeklējumi, ķeizargrieziena operācija, grūtnieces izvēle attiecībā uz dzemdību vietu un ģimenes dzemdībām, dabisku dzemdību priekšrocības, dzemdību priekšvēstneši, simptomi, kad jāvēršas pēc medicīniskās palīdzības, partnera loma ģimenes dzemdībās.
  3. Sagatavošanās dzemdībām - praktiskā nodarbība: elpošana, meditācija, atslābināšanās tehnikas, dzemdību pozas.
  4. Krūts barošana: barošanas pozas un satvēriens, kā zināt, ka piena pietiek un ko darīt, ja nepietiek, barošanas biežums un kā pateikt, vai ir paēdis, mātes uzturs zīdīšanas laikā, cik ilgi zīdīt un kā beigt zīdīšanu
  5. Jaundzimušā aprūpe: kā pareizi pieskarties, celt un turēt mazuli, apģērba izvēle mājās un pastaigu laikā, jaundzimušā vannošana un higiēna, biežākās vecāku kļūdas bērnu aprūpē, un kā no tām izvairīties
  6. Pēcdzemdību sajūtas: pēcdzemdību perioda īpatnības, ķermeņa izmaiņas pēc dzemdībām, sievietes emocionālā pasaule agrīnajā pēcdzemdību periodā, saikne ar jaundzimušo māmiņai un tētim, Pēcdzemdību medicīniskie robežstāvokļi (fiziskie  un emocionālie) un kur meklēt palīdzību

Pieteikšanās šeit.

Nodarbību grafiku skatīt pielikumā.

Dalībai semināru cikliem ir obligāta iepriekšēja pieteikšanās, vietu skaits ir ierobežots! Pieteikšanās un papildus informācija par plānotajām aktivitātēm, zvanot uz tālr.: 63012158, 63082101, 26602618 vai, rakstot uz e-pastu: talakizglitiba@zrkac.jelgava.lv.

Semināru cikli tiek īstenoti projekta “Veselības veicināšana Jelgavā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/085) ietvaros.

Projekta ietvaros realizēto semināru un lekciju videoierakstus varat atrast ZRKAC mājas lapas sadaļā Vecākiem/Resursi

Atgriezties