Zinātniski kosmiskie piedzīvojumi

Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs (ZRKAC) 30. septembrī sadarbībā ar Jelgavas pilsētas skolām organizēja Zinātnieku nakts piedzīvojumus mazajiem pētniekiem – pirmskolniekiem un sākumskolas skolēniem, lai kopā ar vecākiem spertu pirmos soļus zinātnē. Zinātnieku nakts kosmiskajos piedzīvojumos “Misija – tālāk par mēnesi!” devās vairāk nekā 400 bērnu kopā ar savām ģimenēm.

Šajā vakarā ZRKAC un Jelgavas skolas jaunākajiem apmeklētājiem piedāvāja radošas darbnīcas, interaktīvas nodarbības un aizraujošus demonstrējumus par dažādām ar zinātni un kosmosu saistītām tēmām.

Mēness bāzes stacijā varēja piedalīties robotu darbnīcā, savu vērību pārbaudīt meklējot marsiešus, izveidot savu zvaigznāju, iemācīties uzbūvēt un palaist raķeti, uzzināt kā mēģenē ievietot varavīksni, izveidot dārzeņu galaktiku, iemācīties planētu simbolus un zināt to secību, apģērbt kosmonautu, izpētīt robotus – pāšgājējus.

Tāpat mazie pētnieki varēja uzzināt, vai papīrs spēj lidot, izmēģināt burvju nūjiņas darbības lauku, atklāt ūdens un noslēpumus, jo tāpat kā uz planētas Zemes, tā arī uz Marsa tas ir sastopams.

Pasākuma dalībnieki varēja arī izpētīt figūru noslēpumu, iepazīt "zaļās enerģijas" iegūšanas veidus, būt uzmanīgiem un neapdedzināties veidojot kvēlojošo pastkarti, programmēt Edison robotus un Knex konstruktorus un ļauties citiem lielākiem un mazākiem kosmiskajiem piedzīvojumiem.

Azarta devu sniedza arī melnās – kosmiskās kastes meklēšana, jo apmeklējot vismaz 10 darbīcas, dalībniekus sagaidīja neliels pārsteigums.

Kā atzina vecāki – kosmoss ir tēma, kas saista visa vecuma un paaudžu cilvēkus, tāpēc ar tikpat lielu entuziasmu kā bērni, arī vecāki iesaistījās piedāvātajās aktiviātēs, atsvaidzinot gan savas zināšanas, gan gūstot prieku no kosmisko piedzīvojumu raibā karuseļa.

 

Galerija

Zinātnieku nakts 2022
Atgriezties