ZRKAC aicina noskaidrot, kādas izmaiņas notikušas Latvijas uzņēmējdarbības vidē pēdējā simtgadē un ko no tā varam mācīties

30. maijā plkst. 14.00 Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) notiks seminārs “Uzņēmējdarbības vide pēdējos 100 gados: ko varam mācīties no pagātnes, skatoties nākotnē”.

Pasākumu vadīs Vidzemes Augstskolas asociētais profesors un vadošais pētnieks Dr. hist. Gatis Krūmiņš, kurš trīs gadu garumā kopā ar starptautisku zinātnieku komandu veicis Baltijas valstu IKP un citu kvantitatīvo datu (demogrāfija, tautsaimniecības nozares, reģionālās atšķirības) apzināšanu un apkopošanu.

Seminārā tiks gūtas atbildes uz jautājumiem, kādēļ šobrīd Latvijas iekšzemes kopprodukta rādītājs uz vienu iedzīvotāju ir zemākais Baltijas valstu vidū un kas būtu jādara, lai situāciju mainītu.

Fakti liecina, ka 20. gadsimta 30. gadu beigās mūsu valsts iekšzemes kopprodukts sasniedzis 90 % līmeni no Eiropas vidējā rādītāja. Pasākumā būs iespēja noskaidrot, kāds ir iemesls šī brīža situācijai un kas mūsdienās liedz Latvijai sasniegt līdzīgus rezultātus.

Uzsvars tiks vērsts uz jautājumiem, kādas uzņēmējdarbības vides izmaiņas pagātnē ir ietekmējušas valsts attīstību un ko no šīs pieredzes varam mācīties, raugoties nākotnē.

Dalība pasākumā ir bez maksas. Norises vieta – ZRKAC, Svētes ielā 33, Jelgavā.

Vietu skaits ir ierobežots. Pieteikšanās līdz 27. maijam šeit.

Papildu informācija pieejama, zvanot pa tālruni 63012155, 63012169 vai rakstot uz e-pasta adresi uznemejdarbiba@zrkac.jelgava.lv.

 

Atgriezties