Jelgavas izglītības iestāžu vadības komandas seminārā apgūst mūsdienu līderim nozīmīgākās prasmes

3. aprīlī Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā pulcējās Jelgavas valstspilsētas izglītības iestāžu vadības komandas, lai piedalītos seminārā “Mūžīgais māceklis. Mūsdienu līderim vissvarīgākās prasmes”.

Semināru vadīja un klātesošos ar vērtīgām atziņām iedvesmoja žurnāla "Ir" galvenā redaktore Nellija Ločmele, pievēršot uzmanību līderības jēdziena būtībai, komunikācijas un nepārtrauktas izaugsmes nozīmei.

Seminārs tika strukturēts, izzinot četrus galvenos jautājumus, kas ilustrē mūsdienu līderim nozīmīgas kompetences:

  • Kādēļ?
  • Kā mani saprot?
  • Ko drīkstu nezināt?
  • Kur ir spēju robeža?

Nellija Ločmele akcentēja, ka efektīva līderība sākas ar skaidru apzināšanos, kāpēc kaut kas tiek darīts, jo tieši tas palīdz saprast un piešķirt nozīmi izvirzītajiem mērķiem.

Kā otrs elements tika uzsvērts valodas un komunikācijas spēks, kas ietver skaidru savas domas formulēšanu un pārliecināšanos, ka paustā ideja ir uztverta tā, kā iecerēts. Nellija Ločmele atzina: “Valoda ir vadītāja galvenais darbarīks.” Lai paustais saturs būtu skaidrs adresātam, būtiski ir “izkāpt no savas galvas”, neiestrēgstot savā iekšējā domāšanā, pieņēmumos vai skatījumā un paraugoties uz situāciju no cita skatupunkta.

Tāpat tika aktualizēta atvērtas, drošas un iekļaujošas vides radīšanas nozīme, kur ikviens var paust savu viedokli bez bailēm kļūdīties un tikt nosodītam. Spēja atzīt, ka kaut ko nezinām, tika definēta kā iespēja iesaistīt apkārtējo komandu kopīgai sadarbībai un problēmas risināšanai.

Runājot par spēju robežu noteikšanu, tika apskatīts izaugsmes domāšanas koncepts – tas paredz, ka inteliģenci un spējas var attīstīt ikviens no mums, pieņemot izaicinājumus, uzskatot šķēršļus par vērtīgu procesu rūdījuma gūšanā, konstruktīvu kritiku uztverot kā iespēju mācīties, savukārt citu veiksmes uzlūkojot kā iedvesmojošu pamudinājumu savai izaugsmei.

Semināra noslēgumā Nellija Ločmele uzsvēra, ka patiesa līdera superspēja ir laipnība, kas ikvienā darba vietā, tostarp, izglītības iestādēs, ļauj veidot ilgtspējīgu, atbalstošu un iedvesmojošu vidi.

ZRKAC izsaka lielu pateicīgu lektorei par dalīšanos zināšanās un pamudinājumu pārdomāt mūsdienu līderības izaicinājumus, ieviešot savā ikdienā jauniegūtās zināšanas un prasmes.

 

Galerija

Seminārs "Mūžīgais māceklis"
Atgriezties