Sociālās uzņēmējdarbības brančā tiek noskaidrotas nozares aktualitātes un uzklausīti uzņēmēju pieredzes stāsti

10. aprīlī Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) norisinājās sociālās uzņēmējdarbības brančs, pulcējot šīs jomas pārstāvjus un speciālistus, lai noskaidrotu aktualitātes, uzklausītu uzņēmēju pieredzes stāstus un gūtu informāciju par atbalsta un sadarbības iespējām.

Pasākumu atklāja Latvijas sociālās uzņēmējdarbības asociācijas (LSUA) direktore Regita Zeiļa, daloties informācijā par šīs jomas specifiku, pieteikšanās iespējām granta programmā un gaidāmo piču konkursu. Klātesošie tika iepazīstināti ar LSUA radīto sociālo uzņēmēju preču/pakalpojumu katalogu, dažādiem praktiskiem rīkiem, resursiem un informācijas avotiem, kā arī veiksmīgiem sociālās uzņēmējdarbības piemēriem.

Turpinājumā Ilona Daukšte, sociālā uzņēmuma “Liberated! Design” vadītāja, dalījās pieredzē par idejas tapšanu un uzņēmuma veidošanās procesu, radot funkcionālos apģērbus un aksesuārus cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Tika uzsvērta šādu preču nepieciešamība Latvijā, sekmējot iekļaušanos sabiedrībā, dzīves kvalitātes un labklājības uzlabošanos cilvēkiem, kuri ikdienā pārvietojas ar palīgtehnisko līdzekļu vai riteņkrēslu palīdzību.

Uzņēmējs Dareks Pušinskis dalījās pieredzē par ideju un pirmo prototipu izveidi, radot universālus galda kāju paaugstinātājus ikdienas atvieglošanai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tie paredzēti cilvēkiem ratiņkrēslos, pielāgojot galdu konkrētā ratiņkrēsla lietotāja individuālajām vajadzībām, lai darbs pie galda virsmas varētu noritēt ergonomiski un ērti.

Biedrības “Oranžais stars” dibinātāja Inga Baļe stāstīja savu ceļu no nevalstiskās organizācijas tapšanas līdz idejai par sociālās uzņēmējdarbības uzsākšanu. Viņa akcentēja sociālo problēmu – ik gadu Jelgavas novadā vismaz 3 jaunieši ar smagiem funkcionāliem traucējumiem pēc 9. klases neturpina izglītības iegūšanu un neuzsāk darba gaitas, ko risināt būtu iespējams, izveidojot daudzfunkcionālu sociālo pakalpojumu un atbalsta centru, kas būtu paredzēts jauniešiem ar invaliditāti jēgpilnai laika pavadīšanai, darba prasmju apgūšanai un integrācijai darba tirgū.

Pasākuma noslēgumā Zemgales Plānošanas reģiona biznesa atbalsta speciāliste Sandra Grigorjeva informēja par projektu “RE:Impact”, kura mērķis ir veicināt reģionālo sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmu Zemgales un Ziemeļlietuvas reģionos, vienlaikus stiprinot sociālo uzņēmēju kapacitāti. Klātesošie tika iepazīstināti ar labajiem sociālo uzņēmumu piemēriem Eiropā, kā arī izstrādātiem mācību materiāliem 5.–12. klašu skolēniem, kas pilotēti jau 10 Zemgales skolās. Tāpat dalībnieki uzzināja par iespēju piedalīties apmaiņas braucienos, atklājot sociālo uzņēmumu potenciālu Lietuvā.

Pasākuma gaitā klātesošos ar iedvesmojošiem priekšnesumiem priecēja īpašie viesi – sociālā uzņēmuma SIA “BJMK” mūziķes un SIA “BenefitPro” dejotājas.

 

Galerija

Sociālās uzņēmējdarbības brančs
Atgriezties