Pirmsskolas pedagogi seminārā apgūst afišas dizaina un iedarbīga teksta veidošanu

29. septembrī Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā norisinājās divi tematiski vienota cikla semināri pirmsskolas pedagogiem, kuros tika apgūta afišu izveide grafiskās noformēšanas rīkā Canva un profesionālas latviešu valodas lietošanas pamatprincipi, tādējādi pilnveidojot pedagogu saziņas prasmes.

Pasākuma mērķis bija pedagogu prasmju stiprināšana mūsdienīgu vizuālo materiālu izstrādē un gramatiski pareizas, viegli uztveramas latviešu valodas lietošanā gan dažādos vizuāli informatīvos materiālos (plakāti, afišas, ielūgumi, apsveikumi u. c.), gan e-vēstuļu veidošanā, lai nodrošinātu profesionālu un efektīvu saziņu ar audzēkņu vecākiem un kolēģiem.

Pirmajā seminārā Canva iesācējiem: pirmie soļi dizaina veidošanā” dalībnieki noskaidroja, kādas iespējas piedāvā tiešsaistes rīks Canva – ātrai un vienkāršai vizuāli pievilcīgu materiālu izveidei.

Nodarbības laikā pedagogi:

  • iepazina “Canva” pamatfunkcijas – izvēlni, dizainus un pieejamo šablonu klāstu;
  • apguva teksta un grafisko elementu pievienošanas un formatēšanas iespējas;
  • uzzināja, kā ērti koplietot izveidotos materiālus;
  • praktiskajā daļā patstāvīgi izstrādāja konkrētu afišas dizainu.

 

Otrajā seminārā “Latviešu valoda efektīvai saziņai ar vecākiem” tika akcentēta latviešu valodas lietojuma nozīme iedarbīgas un profesionālas komunikācijas īstenošanā, gūstot praktiskus ieteikumus, kādas frāzes, valodas konstrukcijas un izteiksmes paņēmienus ieteicams izmantot vizuālajos materiālos un e-pasta sarakstēs.

Nodarbībā tika apgūti šādi jautājumi:

  • skaidra un kodolīga teksta izveide;
  • biežāk sastopamās kļūdas;
  • e-vēstules struktūra un veidošanas pamatprincipi;
  • sasveicināšanās un atsveicināšanās konstrukcijas;
  • lietišķās saziņas jaunākās tendences;
  • iedarbīgas valodas frāzes.

 

Abi semināri nodrošināja vienotu skatījumu uz vizuālā noformējuma un valodas kvalitātes ciešo saistību, kas ir nozīmīgi elementi veiksmīgas komunikācijas īstenošanai pirmsskolas izglītības vidē. Dalībniekiem bija iespēja izvēlēties apmeklēt vienu vai abus seminārus, pielāgojot dalību savām profesionālajām vajadzībām.

 

Galerija

Pirmsskolas pedagogi seminārā apgūst afišas dizaina un iedarbīga teksta veidošanu
Atgriezties