Kaligrāfija iesācējiem – Spencerian
        

Rakstīšana ar roku mūsdienu digitālajā laikmetā daudziem ir aizmirsusies, tomēr tie, kas vēlas izkopt savu rakstības stilu, sakārtot domas un apgūt izsmalcināto kaligrāfiju – mākslu skaisti un skaidri rakstīt rokrakstā – aicināti pievienoties un mācīties vieglo un rotaļīgo 19./20.gs. mijas vadošo Amerikas biznesa sarakstes rakstu, kas mūsdienās atgriežas svētku atribūtikā – ielūgumos, galda kartēs, apsveikumos, diplomos, goda rakstos un plakātos.


Mācību rezultāts

Spencerian ir salīdzinoši viegli apgūstams rakstības veids, un tas kalpos arī kā meditācija pēc nogurdinošas darba dienas.

Kursos jūs iemācīsieties:

  • Izmantot pareizu rakstīšanas tehniku (piederumu sagatavošana, darba poza, spalvas satvēriens, aprakstāmās virsmas novietojums);
  • Rakstīt saistītu tekstu Spencerian stilā;
  • Praktiski izmantot iegūtās zināšanas kompozīcijā;
  • Izveidot nelielu teksta dekorējumu ar spalvu;
  • Pareizi izvēlēties un radoši pielietot materiālus un instrumentus, izgatavojot kaligrāfiskus darbus;
  • Izstrādāt kvalitatīvus un gaumīgus mazformāta kaligrāfiskus darbus svētku noformēšanai (galda kartes, dāvanu zīmītes, aploksnes, apsveikumi).

Kursi veidoti interesentiem bez priekšzināšanām. Pabeidzot šos kursus, ir iespējams turpināt mācības programmā Kaligrāfija iesācējiem – Copperplate.

Kursu noslēgumā tiek izsniegta ZRKAC Apliecība.


Mācību procesa norise

Mācību ilgums: 30 mācību stundas (2,5 mēneši).

1 mācību stundas ilgums – 45 minūtes. 1 nodarbība ilgst 3 mācību stundas. Mācības notiek vienu reizi nedēļā pirmdienu vakaros.

Pasniedzēja: Kristiāna Jansone, Mākslas akadēmijā ieguvusi mākslinieka grafiķa kvalifikāciju un papildinājusi zināšanas kaligrāfijas mākslā, ir Latvijas Kaligrāfu biedrības dalībniece un viena no tās dibinātājām. Viņa organizē biedrības izstādes un regulāri tajās piedalās. Kristiāna kaligrāfijas rakstību salīdzina ar mūzikas radīšanu, tikai redzamu.


Maksa

Vienai personai grupā: EUR 180.00 (mācību materiāli iekļauti cenā).


Informācija un pieteikšanās

tālr.: 63082101; 63012159; 29222737;
e-pasts: astra.vanaga@zrkac.jelgava.lv;
www.zrkac.lv; Svētes iela 33, Jelgava, LV-3001

Atgriezties